Zapomniane Sławki

  • 13th Lipiec 2017
Zapomniane Sławki

Na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych odbywały się na tym zboczu zawody F3F i znalazłem nawet swoje zdjęcie z takich zawodów w tym miejscu z roku 1982.
Niewiele się tu zmieniło od tych odległych czasów, tylko dołem nie jeżdżą już piętrowe składy pociągów relacji Gdynia-Kościerzyna – zastąpiły je nowoczesne zestawy szynowe. Nie mając samochodu ani prawa jazdy można było tu … (czytaj dalej)

read more →

Nowe i piękne

  • 19th Czerwiec 2017
Nowe i piękne

Prognozy na sobotę zapowiadały, że ma wiać 4-5 m/s z kierunku północnego z lekką zachodnią odchyłką. Więc kolega Doktor zaproponował małą wycieczkę krajoznawczą. Zabraliśmy misie w te… wróć, swoje Respect’y do bagażników i ruszyliśmy w drogę. A droga była długa i kręta, ale o dziwo zaprowadziła nas do Krynicy Morskiej na wskazane przez zaprzyjaźnionego paralotniarza startowisko. Miejsce okazało się przepiękne, … (czytaj dalej)

read more →

Piaskowanie modeli

  • 23rd Maj 2017
Piaskowanie modeli

Jak postanowiliśmy w piątek, tak zrobiliśmy…

W sobotę odwiedziliśmy nasze lotnisko aeroklubowe w Pruszczu Gdańskim, aby sprawdzić nowy tłumik w naszym holowniku i przy okazji poćwiczyć holowanie. Natomiast na niedzielę prognozy wskazały nam wydmę w Piaskach i porządne latanie. Wyjątkowo tym razem prognozy sprawdziły się w stu procentach. Wiało 8-10 m/s z północnego-zachodu, świeciło piękne słońce, mało spacerowiczów na plaży … (czytaj dalej)

read more →

Spring Cup 2017 – Trofea rozdane

  • 19th Maj 2017
Spring Cup 2017 – Trofea rozdane

Zawody „Spring Cup” 2017 przeszły do historii

Siódma edycja zawodów zgromadziła na starcie rekordową ilość 46 pilotów. W tym roku po raz pierwszy gościliśmy zawodników z Hiszpanii i Ukrainy. Tradycyjnie byli też piloci z Czech, Danii, Niemiec, Słowacji, Szwajcarii i Polski. Wyjątkowo w tym roku nie było nikogo z Austrii. Największym jednak wyjątkiem był po raz pierwszy udział juniora z … (czytaj dalej)

read more →
1 of 246
12345